فضای آموزشی ادی کیتوریم شهر اوترچت در کشور هلند

حجم فایل : 6.3 MB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 73
فضای آموزشی ادی کیتوریم شهر اوترچت در کشور هلند
مقدمه سالن آموزشی نامی ابتکاری است که اشاره ای ضمنی دارد به محلی برای آموزش .
در این محل تمامی امکانات آموزشی برای 14 استاد فراهم شده است و بسیاری از موسسات تحقیقاتی به این مکان وابسته می باشند .
اطلاعات عمومی یکی از مهمترین عناصر این ساختمان این است که در بنای آن از ساختار بتن کرلد استفاده می شود که قابلیت تا شدن و شکل گیری را دارد ومی تواند روی منحنی های دیواره های کف و سقف قرار گیرد . روی سقف از میله های فولادی استفاده شده است که در داخل بتن قرار می گیرند .
ضخامت بتنی که در کف این ساختمان به کار گرفته شده است به بیش از 20 سانتی متر
نمی رسد .
در داخل بتن کف نیز از میله های فولادی استفاده شده است .
استفاده از بتن و فولاد باعث شده است تا راندمان کار در مواد سازه ای این ساختمان بالاتر رود .
میله های فولادی ضخیم با قطر 30 سانتی متر و طول 31 متر قرار گرفته اند .
جنس موادی که در ساخت کف این ساختمان بکار رفته است در کل ساختمان یکسان است ، مثلا در مکانهای مربوط به آموزشی ، امتحان و کلاسها .
جنس این مواد ساختمانی در این اتاقها یکی است . این ساختمان را می توان یکی از پیشرفت های شهری در منطقه Deuithof به شمار آورد . ورودی پلاتوی ورودی این مکان به نحوی طراحی شده است که بتواند پاسخگوی جمعیتی زیاد بوده به نحوی که افراد بتوانند به راحتی به ساختمان وارد شوند .
همچنین در این مکان یک میدان شبیه میدان های شهری قرار دارد که چند غرفه در آن قرار گرفته است .
در بخش خارجی این مکان یک بالکن ویژه برای دانش آموزان طراحی شده است . سالن سخنرانی سالن سخنرانی به عنوان یکی از مدلهای برجسته پروژه هایsustainble development محسوب می شود ، که علت عمده ی آن ترکیب ساختمان و کارایی چندگانه آن و استفاده حداقل از مواد ساختمانی است . سالن بزرگ سخنرانی به عنوان یک محوطه بزرگ در داخل ساختمان در نظر گرفته می شود ، که تمامی ورودی های ساختمان به این مکان
می رسند .
این سالن ظرفیت 400 صندلی را داراست و در قسمت جنوبی ساختمان قرار گرفته است . سالن سخنرانی به طریقی طراحی شده است که تصویری از یک زیر زمین را در ذهن بیننده ایجاد میکند .
استفاده از شیشه های آینه ای درسازه این ساختمان دیدی دلپذیر را برای این ساختمان ایجاد کرده و باعث می شود که نور به طور کامل به داخل این ساختمان برسد . ساختار سقفی که در بالای دو دیوار اصلی این سالن قرار گرفته است ، از سطوحی فولادی تشکیل شده است که با تراکم فوق العاده بالایی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند . یکی از کارهای هنری که در سازه سالن سخنرانی انجام شده است استفاده از شبکه های فلزی تخم مرغی شکل است که به نظر از داخل دیوار بیرون زده شده اند اما در واقع این شبکه بخشی است که از سقف ساختمان متصل شده است . یکی از جنبه ...

خرید آنلاین